38. kolo hokejovej Slovnaft extraligy mužov

28.12.2008 Celý región

SkiPark MHK Kežmarok - HK Aquacity ŠKP Poprad 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 20. Škovira (Fedor, S. Pavličko), 58. M. Drotár (Šechný, P. Segľa) - 4. Fabian (A. Kroták, Rataj), 37. Marcel Haščák (Michal Segľa), 40. Skokan (Jarolín, Michal Segľa)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Lukáč (Poprad) na 10 min za napadnutie zozadu
presilovky: 1:2
rozhodovali: Krpelec - Valach, Gašparík
1400 divákov

Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, M. Žemba, D. Brincko, D. Brejčák, M. Droppa, Flašar, Sadiki, L. Bača - Škovira, S. Pavličko, Fedor - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Mašlonka, V. Žemba, René Schneider - Slaninák, Svitana
Poprad: Šimonovič - Kasík, Fabian, Michal Segľa, Dora, O. Malinský, M. Gavalier, Bakoš, Procházka - A. Kroták, Rataj, Buc - Marcel Haščák, Jarolín, Skokan - Lukáč, Kolusz, Bartánus - Holečko, Piatak, Lapšanský.

Podtatranské derby sa hralo vo výbornej atmosfére. Z úvodného gólu sa tešili hostia, keď už v 4. min využili presilovku zásluhou Fabiana. Odpovedďou domácich bola zvýšená útočná aktivita a nevyužité šance Mašlonku a Drotára. Bližšie ku gólu však mali opäť hostia, keď minútu pred koncom prvej tretiny Buc zahodil svoju šancu pri prečíslení kežmarskej obrany. To sa hosťom vypomstilo, lebo 9 sekúnd pred koncom tretiny po peknej kombinácii prvého útoku domácich Škovira vyrovnal na 1:1. Druhá tretina sa začala opatrnejšie, gólom zaváňali iba šance počas presiloviek, ktoré mali na strane Popradu Buc a Kroták a na strane domácich Škovira a Fedor. Kežmarok bol postupom času aktívnejší, ale gól padol do jeho bránky, keď tesne po nevyužitej presilovke hostí sa presadil hosťujúci Haščák. Popradčania zvýšili svoje vedenie na 3:1 v úplnom závere druhej tretiny zásluhou Skokana. V tretej tretine sa hostia zamerali na defenzívu a rýchle protiútoky. Domáci mali šance Pavličkom a Drotárom, ale zostali nevyužité. V závere zápasu vsadili domáci všetko na útok a v 58. min znížil Drotár v presilovej hre. To však bolo zo strany Kežmarku všetko a tak si Poprad odváža z Kežmarku tri body.

Vladimír Klinga, tréner Kežmarku: "Videli sme veľmi dobrý zápas. Z našich štyroch vzájomných zápasov bol určite najkvalitnejší. Bol vyrovnaný a dramatický až do konca. Súper však bol efektívnejší a preto vyhral. "
Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Dnešné derby bolo dramatické. Z našej strany bola najlepšia druhá tretina. Súpera sme svojimi chybami v tretej tretine zbytočne dostali do tlaku, takže som rád, že sme zápas dotiahli do víťazného konca. "

Slovan Bratislava - HC ´05 Banská Bystrica 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 17. Lažo (Kukumberg), 34. Devečka (Kuľha, Hujsa) - 10. J. Mocek (Tománek, Pardavý)
Vylúčení: 9:12 na 2 min, navyše 36. V. Vlk (B. Bystrica) 10 min nešport. správanie
presilovky: 2:1
rozhodovali: Krist - Bundil, Stano
4537 divákov

Slovan Bratislava: Hovi - Devečka, Sersen, Neumann, Hruška, J. Kováčik, Srdínko - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Lipiansky, Hujsa - Uram, Kukumberg, Döme - Gráčik, Hreus, Baček
Banská Bystrica: I. Petrík - Rimmel, J. Mocek, V. Vlk, Biro, Brumerčík, Bambúch, Tomaška, A. Mrena - Tománek, Bulík, Pardavý - Paľov, Ľ. Sabol, M. Dian - Škvaridlo, Češík, Ižvolt - T. Sýkora, Štolc, J. Babic

Dukla Trenčín - MsHK Garmin Žilina 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 14. J. Liška (Čacho), 15. J. Mikuš (Valčák, Paroulek), 58. Fatyka (Valčák, Lelenas)
Vylúčení: 8:8 na 2 min
rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Jankovič
3150 divákov

Trenčín: V. Kováč - Homer, P. Mikuš, J. Liška, Gabriš, Fatyka, Urban, Bobček, J. Mikuš - A. Nedorost, Kóňa, V. Nemec - R. Tomík, Ľ. Hurtaj, Čacho - Lelenas, Valčák, Paroulek - T. Radulay, Trochta, Marek Haščák
Žilina: Láníček - Kusovský, Javín, Hriňa, I. Droppa, Turoň, Horák, Krčula, Škorvánek - R. Krajčí, Pleva, Stantien - Sivák, Koložváry, Važan - Jabrocký, Škoda, S. Saliji - Hájnik, Valášek, M. Kokavec

HC Košice - MHC Martin 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Góly: 14. Juraj Faith (Michel Miklík), 23. Kmiť (Rudolf Huna), 36. Kledrowetz, 46. Tabaček (Juraj Faith, P. Bartoš), 46. Rudolf Huna (Petričko, Kledrowetz) - 4. Hančiak (Martin Čech, Drgoň), 16. Appel (Trokan), 50. Škumát (I. Ďatelinka)
Vylúčení: 6:8 na 2 min
presilovky: 2:0
oslabenia: 1:0
rozhodovali: M. Valachovič - Gajan, M. Smrek
8347 divákov

Košice: J. Hudáček - M. Šterbák, J. Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, Grman, P. Mocek, Špelda, Gajdoš - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Ščurko, Petričko, Rudolf Huna - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík
Martin: Dzubina (46. Lakosil) - J. Polák, Klepáč, Babka, Kolba, Vantroba, I. Ďatelinka - Trokan, M. Macho, Appel - Škumát, Martin Čech, Džerinš - Hančiak, Mahdalík, Drgoň.

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 6. Dlouhý (M. Chovan), 44. Pavliš (Barinka, L. Čierny), 50. Pavliš (F. Turek), 51. M. Chovan (Hvila, Klouda) - 34. Pálffy (J. Mikúš), 47. T. Višňovský (D. Pašek, Zálešák)
vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: Dubec (Zvolen) na 10 min za nešport. správanie
oslabenia: 0:1
rozhodovali: J. Konc - M. Grečko, J. Tornay
2420 divákov

Zvolen: J. Laco - J. Malinský, Bruun, Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Huba - Dubec, Štrba, Lelkeš - Hvila, Klouda, M. Chovan - Barinka, F. Turek, Pavliš
Skalica: Ondrejka - Ďurák, Hranáč, M. Ivičič, Gula, Škadra, Jendek, Gründling - Pálffy, J. Mikúš, Hartmann - T. Višňovský, Zálešák, D. Pašek - F. Novák, Mikušovič, Kutálek

HK Ardo Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Góly: 6. Podstavek (T. Chrenko, M. Výborný), 9. Kmeč (M. Školiak), 20. Ľ. Pištek (Vozdecký, Kudrna), 46. Gálik (Vozdecký), 50. Podstavek - 5. Heš (Lištiak, Róbert Huna), 53. Kuric (Pohanka, Kumstát)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Tomášek (L. Mikuláš) na 10 min za nešport. správanie
presilovky: 2:2
rozhodovali: Rudý - M. Orolin, Horínek
3593 divákov

Nitra: Falta - M. Výborný, Rais, Kudrna, Ďurkech, M. Školiak, Poláček, Halász, König - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Ľ. Pištek, Gálik, Vozdecký - Kmeč, Baran, Rumpel - Hronský, Grošaft, H. Ručkay
Liptovský Mikuláš: Falter (41. Šiarnik) - Heš, Varga, P. Lištiak, M. Bača, Kumstát, Petran - Tarageľ, Halaj, Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kovář - Kuric, Pohanka, Tomášek - Oravec, Durdiak, Vaškovič